O nás     Inzerce     KontaktČtení pro neobyčejný holky
Tipy pro tebe: Polepšovna pro čarodějky - tvoje knížka
Jsou cereálie opravdu zdravé?
Jak sbalit kluka - 5 skvělých rad, které opravdu fungují
Máme pro tebe super rady, jak být v pohodě
Spolupracujeme: Cestování po celém světě, Společenské hry pro zábavu, Budou jednou lidé nesmrtelní?

Hlavní stránka Pro Čarodějky

Jak být oblíbená ve škole mezi spolužačkami i spolužáky

Chodit do školy může být zábava, když máš kolem fajn lidi. Pokecáš se spolužačkami, proberete spolu to, co vás zajímá... Možná se i seznámíš s někým novým, zajímavým... A při troše štěstí na kantory se třeba, aspoň občas, i něco zajímavého naučíš :). Aby tohle všechno fungovalo, je ale potřeba se ve škole mezi lidmi cítit dobře a být mezi lidmi, aspoň mezi těmi, na kterých záleží, oblíbená. Jak na to?

foto: Pixabay
foto: Pixabay
1) Tuhle radu už jsi určitě slyšela tisíckrát: Buď sama sebou. Nezkoušej být někým jiným, než jsi. Lidé ocení upřímnost a autentičnost. To ale neznamená, že když máš zrovna špatný den, být sama sebou znamená, že budeš na ostatní protivná :). Ale je v pohodě, když jim řekneš, že zrovna dneska máš nějaké trable a že bys raději třeba byla sama. Oni to pochopí, tohle se občas stane každému.

2) Buď přátelská. Snaž se navazovat kontakty se svými spolužáky a být příjemná k ostatním. Pro někoho je to snazší, pro někoho složitější. Jak třeba oslovit někoho, koho neznáš? Určitě se do ničeho nenuť. Spousta věcí se vyřeší sama - třeba tím, že tě s dalšími lidmi někdo seznámí.

3) Buď aktivní. Zúčastňuj se různých školních aktivit a sportů. Potkáš tam nové lidi a s těmi, kteří budou kolem tebe, budete mít nějaký společný zájem. To je vždy hodně užitečné pro přátelství - anebo i pro něco víc...

4) Pomáhej lidem kolem sebe. Pokud vidíš někoho, kdo potřebuje pomoc, neboj se mu ji nabídnout. Ať už jde o školní úkol nebo třeba pomoc s nějakou mimoškolní činností. Ale pozor - někdy někdo může chtít pomoc s něčím, co není zrovna pěkné, nebo to může být dokonce nelegální. A pak snaha pomoci zřejmě nebude na místě.

5) Buď pozitivní. Snaž se být pozitivní a optimistická, lidé pak s tebou budou chtít trávit čas. Ale nepřežeň to :). Vždy je dobré se svým chováním trochu přizpůsobit lidem kolem sebe. Obvykle ale hledání světlé stránky pomáhá i v nepříjemných situacích.

6) Zajímej se o ostatní. Chtěj mít přehled o tom, co se kolem tebe děje. Buď otevřená novým zkušenostem a lidem.

7) Respektuj své spolužáky a učitele, pak budou i oni respektovat tebe.

8) Buď sebevědomá. Ale nikoli namyšlená. Věř sama v sebe a neboj se říci svůj názor. Ale přemýšlej při tom i o názorech ostatních. Uvědom si, že sebevědomá neznamená dokonalá. Každý máme své slabé stránky. A každý máme i ty silné. A právě naše silné stránky nám dodávají zdravé sebevědomí.

Měj na mysli, že být oblíbená není vším a že ne každý musí být oblíbený u všech. Důležitá je být spokojená sama se sebou. A raději to řeknu ještě jednou: Důležité je nic nepřehánět. I pěkné chování, když se přežene nebo není upřímné, může být pro ostatní odpuzující.

Prostě, jak už zaznělo na začátku: Buď sama sebou. A přitom, možná, posuň do popředí své nejlepší já :).

 

Oskar a Polepšovna pro čarodějky

Tvůj Oskar z Polepšovny pro čarodějky

Dlouho jsem si jen tak poletoval v bažinách a pozoroval cvrkot. Jsem totiž dost zvědavý, jak je asi vidět. Pak jsem ale potkal čarodějku Alici a to změnilo úplně všechno...


(22. 1. 2023)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buď první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2021-2023 ProCarodejky.cz | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu ProCarodejky.cz a ochrana soukromí | pg(97)