O nás     Inzerce     KontaktČtení pro neobyčejný holky
Tipy pro tebe: Polepšovna pro čarodějky - tvoje knížka
Jsou cereálie opravdu zdravé?
Jak sbalit kluka - 5 skvělých rad, které opravdu fungují
Máme pro tebe super rady, jak být v pohodě
Spolupracujeme: Cestování po celém světě, Společenské hry pro zábavu, Budou jednou lidé nesmrtelní?

Hlavní stránka Pro Čarodějky

Jak udělat krásnou fotku domácího miláčka

Kdo by nemiloval svého roztomilého pejska, kocourka, králíčka, křečka, myšku, hadíka, papouška :)... prostě svého domácího miláčka? Jasně, někdy to s nimi může být i k nevydržení, ale dokážou být úžasně roztomilí! A to se musí zachovat na věky - s peckózní fotkou. Jak ale udělat fakt krásné fotky domácích mazlíků?


Tak jasně, vezmeme do ruky smartphone. Nejlépe nějaký se slušným foťákem, ne plečku za 1111 korun s DPH. No a protože moderní smartphony už dokáží díky svým technologiím fotit v podstatě samy, máme hotovo. OK, kecám samozřejmě :). Bez fantazie, nápadu a bystrého lidského oka by to nešlo. A taky existuje spousta jednoduchých fíglů, které pozvednou fotku o několik úrovní. Autorem následujících třinácti praktických tipů je fotograf profík Patrik Staněk.

Pěkně to poskládej

Kompozice je způsob, jakým jsou prvky na fotografii uspořádány s ohledem na detail. Mozek totiž začne jako první vnímat linie a záchytné body, teprve potom barvy a na závěr obraz jako celek. Neexistuje návod na nejlepší kompozici. Zkušenější fotografové se zpravidla drží zlatého řezu. Běžnému uživateli však bude stačit, když si ve fotoaparátu zapne zobrazení mřížky, ve které si scenérii rozdělí na 3 části na výšku i na šířku. Díky mřížce se nebudeš muset držet klasického modelu začátečníků, kdy se hlavní bod nachází ve středu fotografie, ale hlavní bod umístíš do některého z průsečíků mřížky - tedy do těch třetin. A hned je fotka zajímavější!

Pro zajímavější kompozici by měl být telefon umístěn v úrovni očí zvířete. Netradiční kompozici můžeme vytvořit položením telefonu na zem, čímž získáme působivou fotografii z podhledu. Ostrost fotky si zajistíš zaostřením přesně na hlavu zvířete. A zvíře ideálně fotíme tak, aby mu bylo vidět do očí. Jedná se totiž o nejdůležitější prvek na fotografii.

Ať se laskavě dívá správným směrem

Kompozičně správně by se mělo zvíře dívat na druhou stranu, než na tu, na které sedí. To samé platí u pohybu. Pokud se zvíře pohybuje zleva doprava, mělo by být umístěno vpravo, zatímco levá strana by měla být prázdná.

Zkus vybrat kontrastní pozadí k barvě srsti nebo peří zvířátka, aby co nejlépe vyniklo. A vyvaruj se na fotografii rušivých prvků, jako jsou mříže, ploty atd.

Při fotografování zvířete v pohybu můžeš využít funkci sériového snímání, aby sis pak mohla vybrat ten nejlepší snímek. Když při fotografování zvířat zkusíš použít režim "portrét," dosáhneš zajímavě rozmazaného pozadí a uměleckého efektu fotky.

Světlo je důležité

Využívej možnost nastavení korekce expozice (tmavší / světlejší fotografie), abys docílila zajímavějšího světla. Pokud fotíš přes sklo v akváriu nebo zoologické zahradě, je dobré přiblížit telefon co nejblíže sklu, aby ses zbavila odlesků.

Při fotografování je důležité, aby zdroj světla, které osvětluje zvíře, byl za tebou. A v případě, že fotíš v horších světelných podmínkách, je dobré si na telefonu zapnout režim “noc.” Jelikož je expoziční čas v tomto případě delší, je dobré telefon o něco opřít, případně použít malý stativ.

Předpokladem pro vytvoření perfektní fotky je rovnoměrně rozptýlené, jemné a přirozené světlo. Pokud fotíš se sluncem těsně za hranicí záběru, zacloň objektiv druhou rukou podobně, jako by sis chránila oči před sluncem. Díky tomu se eliminuje silná záře a obraz bude kontrastnější. Při snímání jasného slunečního světla je dobré snížit expozici nebo zapnout režim HDR. Je zde také možnost si v automatickém režimu povolit umělou inteligenci (AI). To dodá fotce hloubku a potřebnou dynamiku. Použití režimu “Pro” nám dá kontrolu nad citlivostí ISO, rychlostí závěrky, vyvážením bílé, zaostřením a celkovým jasem expozice.

Zkus být trpělivá a počkat si na správný okamžik. Je lepší denně pořídit 2 super fotky než 100 podprůměrných.

Soutěž ve focení

Baví tě focení? Zrovna teď probíhá soutěž NEXT-IMAGE Awards 2021. V soutěži máš šanci vyhrát dlouho očekávaný smartphone Huawei P50, chytré hodinky Huawei Watch 3 nebo peněžní odměnu až do hodnoty 10 000 dolarů. Víc informací najdeš tady.

 

Oskar a Polepšovna pro čarodějky

Tvůj Oskar z Polepšovny pro čarodějky

Dlouho jsem si jen tak poletoval v bažinách a pozoroval cvrkot. Jsem totiž dost zvědavý, jak je asi vidět. Pak jsem ale potkal čarodějku Alici a to změnilo úplně všechno...


(26. 11. 2021)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buď první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2021-2024 ProCarodejky.cz | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu ProCarodejky.cz a ochrana soukromí | pg(83)