O nás     Inzerce     KontaktČtení pro neobyčejný holky
Tipy pro tebe: Polepšovna pro čarodějky - tvoje knížka
Jsou cereálie opravdu zdravé?
Jak sbalit kluka - 5 skvělých rad, které opravdu fungují
Máme pro tebe super rady, jak být v pohodě
Spolupracujeme: Cestování po celém světě, Společenské hry pro zábavu, Budou jednou lidé nesmrtelní?

Hlavní stránka Pro Čarodějky

Jaké knížky komu koupit jako dárky k Vánocům

Sehnat knihu na Vánoce může být pořádný oříšek. Zvlášť chceš-li potěšit blízké knihou, která není běžně k dostání. Řešení nabízí knihy z druhé ruky. Pokud sháníte první vydání nebo kvalitní encyklopedii, to, že je kniha z druhé ruky, vůbec nemusí být překážkou. Proč? A jaké knížky lidé milují?


Miluješ malého prince a sháníš jeho první vydání? Čte tvoje maminka Čapka a udělalo by ji radost historické vydání Války s mloky? Takové kousky seženeš jedině v antikvariátu a připrav se na to, že budeš muset sáhnout hlouběji do peněženky. Je možné, že vydání nebude úplně v perfektním stavu, ale to je u knih staršího data běžné. U zachovalejších kousků je třeba počítat s tím, že si připlatíme. Na hodnotě získávají ale i mladší knihy. Ceněné je prý například první vydání Harryho Pottera, na jehož obálce má hrdina nikoliv špičatý klobouk, ale cylindr. Dnes vyjde i na 2 tisíce Kč.

Daruj na Vánoce zážitky z dětství

Kdo rád nevzpomíná na to, co mu četl děda s babičkou nebo rodiče před spaním? Ať už je to Pohádka o veselé mašince, Broučci nebo Mikulášovi patálie, každý máme svou oblíbenou knížku z dětství, kterou občas rádi vezmeme znovu do ruky a nostalgicky obracíme list po listu. Při listování omšelými stránkami se ocitáme zase ve svém dětském pokoji, schovaní pod peřinou nebo na chalupě s prarodiči. A co dopřát tento zážitek svým blízkým právě o Vánocích? Právě z druhé ruky můžeme získat tatáž stará vydání, jaká jsme měli jako malí a můžeme si prohlédnout tytéž ilustrace, které jen umocní milé vzpomínky.

Ceněné encyklopedie

Znáš vášnivého historika nebo studenta nějakého vysoce odborného oboru? Chybu asi neuděláš, když sáhneš po encyklopedii a odborných knihách. Tento typ literatury je opravdu často k sehnání pouze v antikvariátech. „Odborná literatura nevychází v tak velkých nákladech a navíc tak nepodléhá trendům,” přibližuje Kristýna Hladíková z Knihobotu, „Ten kdo má tyto publikace v knihovně je málokdy posílá dál, takže odborné knihy o historii či umění jsou opravdu ceněné a jejich nákup vyjde i na několik tisíc.”

Pomoz knihomolovi doplnit sbírku

Máš kamaráda, který si zakládá na sbírce a potřebujete doplnit řadu? Chybí babičce některá z oblíbených harlekýnek? V antikvariátu někdy seženeš jednotlivé výtisky i kompletní řadu této klasiky červené knihovny. Najdete tu ale i tituly pro milovníky fantasy. Oblíbenou Zeměplochu od Tarryho Pratchetta pořídíš od 200 - 100 Kč. Není třeba připomínat, že pokud je sbírka úplná, má větší hodnotu a majiteli může v budoucnu přinést kromě dobrého pocitu a knihomolského potěšení i vyšší zisk.

Skoro nové knihy levně

Máš omezený rozpočet? Ve známém antikvariátu Knihobot najdeš knihy za pár korun ve stavu k nerozeznání od knihy z knihkupectví. „Knížky, které nám lidé posílají jsou čím dál častěji ve skvělém stavu. Proto k nim přidáváme poznámku “jako nová,” potvrzuje Hladíková. „Pokud ji někomu chcete dát darem, opravdu se za ni nemusíte stydět.” dodává. Oblíbené autory jako Hartla, Třeštíkovou nebo Nesba zde seženeš i o polovinu levněji a radost leckomu udělají stejnou. Koupí knihy z druhé navíc uděláš dobrý skutek pro životní prostředí. A dobré skutky k Vánocům (společně s knihami) bezpochyby patří.

A jasně, nezapomeň na Polepšovnu pro čarodějky! :)

 

Oskar a Polepšovna pro čarodějky

Tvůj Oskar z Polepšovny pro čarodějky

Dlouho jsem si jen tak poletoval v bažinách a pozoroval cvrkot. Jsem totiž dost zvědavý, jak je asi vidět. Pak jsem ale potkal čarodějku Alici a to změnilo úplně všechno...


(2. 12. 2021)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buď první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2021-2024 ProCarodejky.cz | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu ProCarodejky.cz a ochrana soukromí | pg(85)