O nás     Inzerce     KontaktČtení pro neobyčejný holky
Tipy pro tebe: Polepšovna pro čarodějky - tvoje knížka
Jsou cereálie opravdu zdravé?
Jak sbalit kluka - 5 skvělých rad, které opravdu fungují
Máme pro tebe super rady, jak být v pohodě
Spolupracujeme: Cestování po celém světě, Společenské hry pro zábavu, Budou jednou lidé nesmrtelní?

Hlavní stránka Pro Čarodějky

Ochraň naši planetu, prodej své oblečení

Ochrana Země před globálním oteplováním je už dlouho tématem číslo jedna a je těžké narazit na někoho, kdo by o tomhle problému nikdy neslyšel, nepřemýšlel nebo nediskutoval. Dobrou zprávou je, že můžeme začít u sebe a nejen, že to nebude bolet, ale ještě vyděláme.


Vzpomínáš si na ty šaty, co jsi nosila předloni, ale letos, letos už si je vážně oblékat nechceš? A to samé platí o tamtěch dvojích botách, o těchle trikách, tamtěch šortkách no a o téhle sukni ani nemluvě... Ale co s nimi? Do popelnice? Jasně, že ne. Výroba oblečení, obuvi i dalších věcí vyžaduje spoustu materiálu i energie a znečišťuje planetu. Takže bude jen dobře, když použité věci ještě někdo využije.

Dřív bylo nošení starších věcí out, ale dneska, dneska je to zase in. Alespoň pro tu část lidí, kteří chtějí dát jasně najevo, že to s ochranou Země myslí vážně a začínají u sebe. Takže jestli máš pěkné věci, které jsou ti už k ničemu, je velká šance, že si je od tebe někdo jiný rád koupí.

Jak prodávat oblečení

Říká se, že fotka je lepší než tisíc slov. Takže každou věc, kterou už máš čistou a připravenou na prodej, pěkně nafoť. A vymysli k ní nějaký popisek. Můžeš nejen věc podrobně popsat, ale třeba i napsat, kam jsi ji nosila nebo jak dobře ti sloužila. A možná zaujmeš kupující i nějakým vtípkem :). Nezapomeň taky mrknout po webu, jaká asi je ta správná cena. Měla by být fajn pro tebe i pro kupující.

A co dál? Můžeš zamířit an nějaký běžný webový bazar. Třeba na Bazoš, který sice vypadá jak z minulého století, ale docela hodně lidí na něm nakupuje. Nebo na SBazar. Nebo na Aukro. A nebo třeba na eBay.

Existují ovšem i weby, které se specializují právě na prodej oblečení. Možná, že pro tebe tím pravým místem bude třeba Vinted. Kromě oblečení, obuvi a doplňků se tam dají prodat i hračky, drobný nábytek, nepoužitá kosmetika a parfémy nebo třeba doplňky k elektronice. Kterýkoli z webů, o kterých byla řeč, snadno najdeš vyhledávačem Google. Anebo do něj můžeš zadat třeba slova bazar s oblečením - a najít si nějaké jiné místo pro prodej, které ti bude vyhovovat.

Jestli už máš nějaké zkušenosti, pochlub se tady v komentářích. Určitě to moc pomůže všem, kdo zatím hledají tu správnou cestu!

 

Oskar a Polepšovna pro čarodějky

Tvůj Oskar z Polepšovny pro čarodějky

Dlouho jsem si jen tak poletoval v bažinách a pozoroval cvrkot. Jsem totiž dost zvědavý, jak je asi vidět. Pak jsem ale potkal čarodějku Alici a to změnilo úplně všechno...


(25. 10. 2021)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

No ani mi ten úklid nepřipomínejte. TO jsem zase našla věcí, některé názvy věcí se ani nedají vyslovit. Nečekala jsem totiž že u 12 letého syna najdu ochranu, to je něco, přes co se stále nedokážu pře...
My kupujeme ze secondhandu
My s manželem kupujeme už oblečení jenom ze secondhandu. Šetříme tím tak planetu a také naše peníze. Díky úsporám za oblečení jsme si mohli pořídit také https://www.jis.cz/hlinikove-dvere/ hliníkové d...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2021-2024 ProCarodejky.cz | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu ProCarodejky.cz a ochrana soukromí | pg(69)