O nás     Inzerce     KontaktČtení pro neobyčejný holky
Tipy pro tebe: Polepšovna pro čarodějky - tvoje knížka
Jsou cereálie opravdu zdravé?
Jak sbalit kluka - 5 skvělých rad, které opravdu fungují
Máme pro tebe super rady, jak být v pohodě
Spolupracujeme: Cestování po celém světě, Společenské hry pro zábavu, Budou jednou lidé nesmrtelní?

Hlavní stránka Pro Čarodějky

Recepty na strašidelná halloweenská jídla

A je to tady, zase je tu Halloween! Nejvyšší čas na párty s kostýmy, na hororové filmy, super zábavu a taky na originální sladkosti. Máš chuť si nějakou halloweenskou specialitku připravit sama? Mám pro tebe ověřené čarodějnické recepty!

Marcipánové dortíky za 10 minut

Marcipánové dortíky
Marcipánové dortíky
Když máš spoustu času, můžeš si s přípravou halloweenských sladkostí vyhrát a vyladit je k dokonalosti, ale někdy se stane, že prostě čas není. A pro takové chvíle je tady tenhle recept, díky kterému budeš mít na stole super halloweenské dortíky za pár minut. Jak na to?

Bude to chtít trochu přípravy, trochu kouzlení v supermarketu, to nepopírám :). Místo dlouhého vaření a pečení si prostě ty hlavní položky receptu vyčarujeme - teda já si je vyčaruju, ty si je koupíš :). A co tedy bude potřeba?

  • piškotová buchta nebo piškotová roláda, v nejhorším i pár koblih
  • barevný marcipán, ale postačí i bílý (v tom případě se bude hodit něco, čím ho obarvíme)
  • hodil by se i jedlý fix (najdeš na internetu) nebo třeba aspoň nějaký oříškový nebo kakaový krém

Piškotovou buchtu nebo roládu mají snad v každém obchodě. A jestli máš chuť a čas, není těžké si piškot (pozor, mluvíme o piškotovém těstě, ne o piškotech v sáčku, ono se to plete) upéct. Jak by se pekl? Na internetu je spousta receptů a přísad je potřeba jen málo - vajíčka, cukr a mouka.

Piškot nakrájíme na kousky podle toho, jak velké kousky sladkostí chceme. Doporučuji spíše menší, vždycky jich můžeme sníst víc :). A víc kousků na talíři vypadá lépe, to je jasné :).

Barevný marcipán nejdříve v ruce promačkáme, aby změkl. Jasně, ruce si před tím vždycky umyju :)! V případě bílého marcipánu nejdřív přidám trochu potravinářského barviva (takového, které v sobě neobsahuje nic, co nechci jíst). Pak si ho položím na čistou rovnou plochu, nejlépe na válecí prkénko, které nejdříve posypu trochou práškového cukru, aby se mi tam marcipán nelepil. V nejhorším se to dá zvládnout i bez cukru. A pak válečkem marcipán vyválím na tenkou placičku.

Z placičky marcipánu vykrojím tvar, který chci - třeba kolečko - a do toho zabalím nakrájený piškot. A vytvaruji podle toho, co chci. Můžu třeba udělat jen kuličky, na které pak jedlým fixem - nebo třeba Nutelou - nakreslím oči a zubatou tlamu. Nebo z něj udělám hlavu, nebo dýni, nebo prostě co mě napadne...

Hotovo!

Ještě jednodušší halloweenský recept

Děsivé ovoce
Děsivé ovoce
Chtěl předchozí recept moc příprav? Jasně, kdo by měl doma po ruce piškotovou buchtu, marcipán, jedlou fixku nebo oříškový krém, chápu! A komu by se to chtělo někde shánět! Tak dobře, mám tady ještě jednodušší recept. Co bude potřeba?

  • ovoce - třeba banány by byly super, mandarinky také, ale klidně třeba i jablko
  • Nutela nebo marmeláda nebo cokoli jiného, čím se dá kreslit na ovoce
  • hodí se třeba i mandle nebo oříšky, ale nejsou nutné
  • může se hodit třeba i kus okurky, ale také není nutný

A co teď s tím? Tak třeba banány můžeme oloupat, nakrájet na půlky, ty postavíme špičkou nahoru na talíř a nakreslíme jim očička a tlamičky, takže vypadají jako několik duchů. Mandarinky oloupeme a na místo stopky jim můžeme vrazit krátkou tyčinku vyřezanou z okurky, takže to vypadá jako kus zelené stopky a celá mandarinka připomíná dýni se stopkou.

Z jablka se dá vyřezat něco jako hlava. Můžete vyříznout i tlamu a do ní vrazit pár mandlí, které tam budou hrát roli ostrých zubů. Podobně můžete vytvořit ksichtíky z hrušek. A všechno to domalovat marmeládou nebo Nutelou podle svojí fantazie.

Budeme péct, ale bude to snadné

Mumie z listového těsta
Mumie z listového těsta
Poslední recept bude zase o pečení, tentokrát doopravdy. Ale i v tomhle případě si to hodně usnadníme. Já si těsto zase vyčaruju a ty si ho můžeš zase koupit, protože listové těsto mají v každém supermarketu. Nebo ve skoro každém. A co tedy bude potřeba?

  • listové těsto (nejlépe plátky, pokud nebudou mít, rozválíme ho doma)
  • cokoli vás napadne - a co máte doma, od párků přes sýr až po rajčata

Z plátků listového těsta vykrájíme tvary, které chceme. Budeš dělat koláčky ve tvaru kruhů? Čtverců? Trojúhelníků? Nebo něco složitějšího?

Můžeš třeba těsto nakrájet na proužky, trochu posolit, posypat sýrem a dát do trouby péct na pečicí papír. Vhodná teplota je 190 - 200 stupňů. Nebo těsto nakrájíš na čtverečky a na něj položíš na tenko nakrájenou zeleninu, třeba rajčata. A zase klidně můžeš použít sýr a sůl. Zdobení se meze nekladou. Pečeme do zlatova.

Je to málo halloweenské? Tak vezmi proužek těsta a použij ho jako obvaz - zabal do něj kus párku jako mumii. Nech vykukovat kus obličeje a ten po upečení dozdob třeba kečupem :).

Tak ať se ti ta tvoje halloweenská párty vydaří!

 

Alice a Polepšovna pro čarodějky

Tvoje Alice z Polepšovny pro čarodějky

Když mi bylo šestnáct let, zjistila jsem, že mám čarodějnické schopnosti. To možná nezní špatně, mě ale kvůli tomu zavřeli do polepšovny pro čarodějky. Naštěstí jsem se s tím nějak poprala...


(24. 10. 2021)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buď první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2021-2024 ProCarodejky.cz | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu ProCarodejky.cz a ochrana soukromí | pg(52)