O nás     Inzerce     KontaktČtení pro neobyčejný holky
Tipy pro tebe: Polepšovna pro čarodějky - tvoje knížka
Jsou cereálie opravdu zdravé?
Jak sbalit kluka - 5 skvělých rad, které opravdu fungují
Máme pro tebe super rady, jak být v pohodě
Spolupracujeme: Cestování po celém světě, Společenské hry pro zábavu, Budou jednou lidé nesmrtelní?

Hlavní stránka Pro Čarodějky

Třeťák, #SLEDUJmě, Knihomolka a další tipy na čtení pro holky od originální Pointy

Hledáš nějakou zajímavou knížku ke čtení nebo pro někoho jako dárek? Pak tě možná zaujme některá z knížek, které vydává neobyčejné vydavatelství Pointa. Co a proč je tu neobyčejné?


Nakladatelství Pointa nevydává knížky normálním způsobem, ale funguje jako online nakladatelská služba, která autorům pomáhá sestavit knižní tým a zafinancovat vydání knihy pomocí crowdfundingu, tedy výběru peněz od budoucích čtenářek a čtenářů. Následně autorky a autory provede celým procesem, zajistí tisk i distribuci a pomůže také s propagací.

Zajímavé také je, že právě v tomhle vydavatelství původně měla vyjít knížka Polepšovna pro čarodějky o dívce, která se v šestnácti letech dozvěděla, že má čarodějnické schopnosti. Někoho by takové zjištění určitě potěšilo, ale ji kvůli tomu zavřeli do polepšovny pro čarodějky. A vypadalo to, že se odtud už nikdy nedostane. Nakonec ale všechno dopadlo úplně jinak...

Polepšovna pro čarodějky nakonec v Pointě nevyšla, vydalo ji totiž malinké a strašně sympatické nakladatelství Lirego. I tohle tedy dopadlo úplně jinak... Ale i když tahle knížka v nabídce Pointy chybí, můžeš se podívat, co zajímavého právě teď tohle vydavatelství nabízí.

Kniha: #SLEDUJmě

Autorka: Lena Valenová

Dvě metropole, dva rozdílné sny a jedno nelehké rozhodnutí.

Co říká vydavatelství: #tanečnice #studentka #influencerka; Anebo také ne… Vstříc novým výzvám, řekne si devatenáctiletá Tina, když nasedne do nočního autobusu do Anglie. Měsíce je bez tanečního partnera a nedostala se ani na vysněná práva. Po maturitě tak kývla na nabídku agentury, která ji vysílá na jazykový kurz do jihoanglického Bournemouthu. Z pobytu tam má přinášet pravidelné online vstupy a reportáže: Haštag spolupráce. To, že cestu do Londýna stráví vedle povědomého kluka, který jede na stejné místo, považuje za povedenou scénu jako vystřiženou z love story s předvídatelnou zápletkou: Haštag letníláskanaobzoru. Co by se tak mohlo pokazit? Zatanči si s Tinou salsu na pláži v Bournemouthu, vášnivé tango spadaným listím v Praze a překvapivý quickstep mezi sněhovými vločkami v Londýně. Kam ale budou směřovat její kroky na jaře? Když nevyjde plán A, je tu ještě plán B nebo C. Haštag jetonatobě.

Kniha: Třeťák

Autorka: Ella Fever

Kniha o tom, jaké to je, být trans*, studovat na gymnáziu a dospívat v dnešním světě. Pro ty, kteří právě dospívají, i pro ty, co by si dospívání rádi připomněli.

Co říká vydavatelství: Jaké to je, narodit se do klučičího těla, i když jste holka? A jaké to je, začlenit se po roční pauze do středoškolského kolektivu, kde nikoho neznáte? Míša právě nastupuje do třeťáku. Podruhé. Napoprvé to moc nevyšlo. Když se po prázdninách, které strávila intenzivní prací na své proměně, vrátila do lavice, její spolužáci fakt, že jejich spolužák Michal je najednou spolužačka Míša, nezvládli. A tak to Míša zkouší znovu. V nové škole, kde nikdo neví o tom, že je trans, a kde nikoho nezná.

Kniha: Knihomolka

Autorka: M. K. Hardy

Romantický příběh z vysokoškolského prostředí, v němž hraje hlavní roli knihomolka. Oddechová kniha psaná z pohledu dvou hlavních hrdinů.

Co říká vydavatelství: Znáte taky ten pocit, když máte k přečtení tolik skvělých nových knih, ale chybí vám na ně čas? A navíc vám ostatní neustále vyčítají, že pořád jen čtete? Pak jste na tom stejně jako Nikol. Té se daří s knihomolskými problémy relativně slušně vypořádat, než se objeví jeden o něco větší zádrhel –⁠ Luke. Tenhle neustále zmlácený spolužák jejího staršího bratra má snad nadlidský talent na zprotivení knihy. Nikol dokonce udělá nemyslitelné, udeří ho knihou. Samozřejmě že pak přijde velká omluva… ta kniha si to vážně nezasloužila.

Kniha: Nikdy nezapomenu

Autorka: Adriana Wetterová

Příběh dvou náctiletých, naprosto odlišných lidí, plný překážek, hořkosti, smutku, pocitů neporozumění a osamělosti.

Co říká vydavatelství: Většina z nás si někdy projde náročným obdobím plným nepochopení, kdy se musíme se životem vypořádat. V takové životní etapě se teď nachází patnáctiletá Aneta a osmnáctiletý Marek. Ti se dají dohromady po náhodném setkání ve vlaku a stávají se jeden pro druhého oporou. Talentovaná umělkyně Aneta je znechucená přítelem své maminky. Snaží se bojovat proti násilí, kterého se na ní několikrát ze žárlivosti k Markovi dopustí její kamarád z dětství Honza, vlastním depresím a celkové nespravedlnosti života. Marek zápasí sám se sebou. Složitá rodinná situace a zdravotní problémy pro něj představují nekonečné břemeno. Jak si tito mladí lidé se svou situací poradí? Co přiměje Anetu k tomu, aby se na svět začala dívat pohledem dospělé, rozumné ženy? A jak vyřeší své problémy Marek?

Kniha: Naše dny

Autorka: Alžběta Čápová

Kniha, která rozvíjí spirituální i biologické procesy menstruačního cyklu a nabízí možnosti, jak s nimi pracovat. Je pojatá jakožto pracovní sešit s volným místem na ženiny poznatky a má vést k porozumění a pochopení sebe samé.

Co říká vydavatelství: Menstruace znamená daleko víc než jen týden „hysterie a šílenství“. A právě tato kniha nabízí možnosti k pochopení menstruačního cyklu a jeho vlivu na ženu jako celku. Kromě toho, že popisuje ženské biologické i spirituální procesy, dává prostor i pro vlastní zkoumání, pozorování a zápisky. Naše dny jsou dílem tvořeným převážně intuicí, nechybí v něm ale ani odborné poznatky. Jsou vhodné pro ženy, které se chtějí lépe poznat, pochopit se a naučit se využívat vlastní cyklus ve svůj prospěch. Hodí se pro dívky, které první menstruace teprve čeká, i pro ženy, které už mají nějaké ty cykly za sebou. Je krásným prostorem a možností, jak prohloubit znalosti o sobě samé. Zabývá se i tématy nepřímo spojenými s menstruací, ale úzce souvisejícími s ženstvím.

Kniha: Ženy, které (se) umí milovat

Autorka: Hana Králová

Průvodce cestou ke skutečné a naplňující (sebe)lásce. Zaměřeno na pocity a uvědomění vedoucí k přijetí naší bytosti.

Co říká vydavatelství: Naše duše, tělo a celý vesmír čekají na chvíli, kdy zazáříme ve světle lásky. Jde o moment, kdy si uvědomíme svou jedinečnost a vystoupíme ze stínu omezení. Přestaneme být sami sobě nepřítelem a kritikem a staneme se spojencem. Kniha přináší komplexní pohled na život, kde je sebeláska přítomna ve své přirozené a ryzí podobě. Autorka v ní sdílí cenné rady a informace, ke kterým došla na základě vlastní zkušenosti a uvědomění. Snaží se vysvětlit, jakým způsobem a proč je důležité v sobě sebelásku probudit. Jejím cílem je, aby se ženám podařilo nalézt překrásnou energii naprostého přijetí a prožívat šťastnější život.

Kniha: Psaní se nečervená

Autorka: Andrea Stujová

Kniha osobních příběhů, jež sice nevyznívají v můj prospěch, ale mohou se stát každému – bez rozdílu pohlaví i věku. Formou i obsahem přirozené, psané jednoduše a s nadhledem tak, jak se staly. Vhodné pro zlepšení nálady či zkrácení dlouhé chvíle.

Co říká vydavatelství: Snad každý někdy zažil perné chvilky, které by nejraději ukryl v nejzazších hlubinách své mysli i duše. Ne však Andrea Stujová, která jimi často s nadhledem a troškou sarkasmu baví své okolí. S vlastními zážitky se nyní s upřímností a bez příkras svěřuje i ve své první knížce příběhů s výstižným názvem Psaní se nečervená. Zároveň v ní nabízí pohled do skutečného – ne atraktivně filmového – zázemí reklamní agentury, v níž působí již dvanáct let jako manažerka. Pevně doufá a věří, že si po přečtení těchto více či méně uvěřitelných příběhů s pousmáním a porozuměním řeknete: Jo, to je přesné, to jsem celý já, nejsem v tom sám!

Kniha: Mrak

Autorka: Anna Basiková

Čtyři kamarádky, čtyři příběhy. Přátelství, láska, závislosti, deprese, lži a smutek a také hledání smyslu života. Najdeme ho na dně filtrované kávy?

Co říká vydavatelství: M hledá smysl života, R začíná znovu, A žije ve vztahu plném lží a K stále utíká sama před sebou. V životě těchhle čtyř mileniálek zdaleka nejde jen o avokádové tousty. Čeká vás příběh plný přátelství a lásky, ale i závislosti, deprese, lži a smutku. Najdou se v něm všichni, kteří mají někdy pocit, že je jejich život absolutní nesmysl, nevědí, kde a jak ten smysl najít, a zjišťují, že na dně filtrované kávy to asi nebude. Dobrovolně si ubližují tím, co je ničí. Ale naštěstí přijdou na to, že za každým mrakem je schované slunce. Tuhle knihu možná přečtete za chvíli, ale zůstane ve vás ještě dlouho potom.

Kniha: S chutí

Autorka: Veronika Žmolilová

Kuchařka plná zdravých bezmasých receptů na skvělou snídani, oběd či večeři, ve které si přijdou na své i milovníci sladkého. Knihou chci ukázat, že v kuchyni rozhodně nemusí být nuda a každé jídlo může být barevné!

Co říká vydavatelství: Mladá kuchařka ve své knize ukazuje, že vaření a pečení není žádná nuda. Ve čtyřech kapitolách najdete spoustu zdravých receptů na bezmasé pokrmy, ze kterých si snadno připravíte snídani, oběd či večeři. Na své si přijdou milovníci slaného i sladkého. Jídla nejsou nijak složitá na přípravu, naopak, některé z nich vám zaberou jen chvilku a k jejich přípravě budete potřebovat jen běžně dostupné suroviny. Inspiraci v knize můžete hledat celý rok, obsahuje totiž řadu sezonních dobrot. Všechny recepty jsou vegetariánské. Sama autorka maso z jídelníčku vyřadila a chce ukázat, že i bez něj lze udělat skvělé a vyvážené pokrmy, které vám budou chutnat.

 

Oskar a Polepšovna pro čarodějky

Tvůj Oskar z Polepšovny pro čarodějky

Dlouho jsem si jen tak poletoval v bažinách a pozoroval cvrkot. Jsem totiž dost zvědavý, jak je asi vidět. Pak jsem ale potkal čarodějku Alici a to změnilo úplně všechno...


(3. 11. 2021)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buď první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2021-2022 ProCarodejky.cz | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu ProCarodejky.cz a ochrana soukromí | pg(77)